המרת מטבע בירושלים

עולמינו הופך להיות גלובלי יותר ויותר, אחד הביטויים לכך הוא פעולות המסחר הרבות שמתבצעות בין המדינות. כדי לבצע את כל פעולות המסחר הללו יש צורך במטבעות חוץ וכדי להחזיק בהן יש לבצע המרת מטבעות של המדינות עמן נערך המסחר.

מה זה המרת מטבע חוץ?

המרת מטבע חוץ היא החלפת מטבע מסוים במטבע אחר. פעולת ההמרה מתבצעת על ידי אנשים פרטיים ועסקים. המצבים המוכרים ביותר בהם אנו צריכים להחליף מטבעות מתבצעים לצורך נסיעה לחו"ל. במקרים אחרים מוחלף המטבע כדי לסחור בשוק ההון, כדי לרכוש או למכור נכסים, כדי לשלם לעובדים ועוד. את פעולת המרת הכספים ניתן לבצע בכל רחבי הארץ- ניתן לבצע המרת מטבע בירושלים, בתל אביב, בחיפה, בבאר שבע וכו'.

change in jerusalem1
המרת מטבע בירושלים

הבנתי שאפשר להחליף את המטבעות בכל הארץ אבל איפה בדיוק מתבצעת ההחלפה?

את המרת המטבעות ניתן לבצע בדלפקים בבנקים או דרך אתרי האינטרנט של הבנק, ניתן להחליף את המטבעות בבנק הדואר או דרך אתר האינטרנט של בנק הדואר, ניתן לגשת אל כספומטים או דלפקי CHANGE , ניתן לבצע את ההחלפה בחו"ל וניתן לפנות אל חברות שמספקות שירותי המרת מטבעות. במידה ובוחרים להיעזר בשירותי החברות הללו יש לבדוק האם הן פועלות תחת פיקוח משרד האוצר ומחזיקות בכל הרישיונות הדרושים. (בשנת 2013 פרסם משרד האוצר כי קיימים עסקי חלפנות רבים שעובדים ללא פיקוח),כך שאם מעוניינים לפנות אל אחד מבתי העסק אשר מבצעים המרת מטבע בירושלים, חיפה או בכל עיר אחרת יש לבדוק את הנושא.

מה ההבדלים בין השירותים שנותן חלפן כספים?

כאשר מבצעים המרת מטבע חוץ יש לשלם סכום נוסף. הסכום מורכב מעמלה ומתשלום שמושפע משער המטבע ומשתנה בין הגופים שמספקים את השירות, לכן רצוי לבדוק את מחיר העמלות והשערים לפני שמבצעים את הפעולה. אנשים שלא מעוניינים לבצע את המרת הכספים בבנק בשל המחיר הגבוה או בבנק הדואר אשר מגביל את ההמרה לדולר, ליש"ט ואירו או להחליף את הכספים בחו"ל (אם נמצאים במדינה בה המטבע אינו אירו או דולר יש לשלם עמלה כפולה) וכו' יכולים לפנות אל חברות מפוקחות שעוסקות בהמרות כספים. אחת החברות המומלצות הינה חברת סנטרל צ'יינג שמבצעת המרת מטבע בירושלים.